Glikolik Asit Nedir

Glikolik Asit Nedir

Glikolik Asit Nedir

Glikolik Asit Nedir

Glikolik Asit Nedir; Kimyasal olarak Glycolic Acid olarak aslandırılan AHA (alfa hidroksi asit) gurubundan bir meyve asididir.

Genellikle şeker asidi olarak adlandırılan glikolik asit şeker kamışı, pancar, üzüm ve meyvelerde bulunur.

İnternet ortamında şeker kamışından elde edildiği yazsa da, aslında günümüzde daha çok kimyasal sentezle elde edilir.

Glikolik asit alfa-hidroksi karboksilik asitler gurubunun tanımlanan ilk üyesidir hem asit hem de alkol işlevi olan en ufak organik moleküldür.

Glikolik Asit esasen asit ve alkol içerir.

Glikolik Asit Nedir“Glikolik Asit” günümüzde yüksek konsantrasyonlarda kimyasal peeling amacıyla kullanılır.

Düşük konsantrasyonlarda ise örneğin %10 gibi çözeltiler, cilt lekesi sivilce ve siyah noktalara bakım amacıyla kullanılır ve oldukça etkilidir.

Glikolik Asit çok küçük bir moleküldür, bu düşük molekül yapısı ve ikili fonksiyonu onu bir çok sahada kullanışlı hale getiriyor.

Suda çözünen bir asittir glikolik asit çevreye zarar vermez ve doğada çabuk kaybolur.

Glikolik Asit sert suların yumuşatılması noktasında çok etkilidir. Ayrıca ev temizliğinde inatçı kirleri çıkarma noktasında çok etkilidir.

Ciddi bir anti mikrobiyal maddedir. Yanıcı bir madde olmayan glikolik asit insan cildinde yakıcı etkileri olduğu için dikkatli saklanması gereken ve çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza edilmesi gereken bir asittir.

Glikolik Asit Nedir ve ne için kullanılır

  • İnce ve orta derinlikteki yüzeysel kırışıkların azaltılması,
  • Cildin parlak ve pürüzsüz görünüm kazanması,
  • Cildin nem oranının artması,
  • Sivilce lekelerinin azaltılması,
  • Genişlemiş gözeneklerin küçültülmesi,
  • Gebelik, doğum kontrol hapı kullanımı, güneş, yaşlılık lekeleri gibi farklı sebeplere bağlı olarak meydana çıkan cilt lekelerinin en aza indirilmesi,
  • Hiperpigmentasyon, seboreik keratoz, aktinik keratoz, hiper keratoz tedavisinde yararlıdır.

Genellikle şu şekilde aranmaktadır: Glikolik asit peeling, Glikolik asit nedir, Glikolik asit içeren ürünler, Glikolik asit peelingi, Glikolik asit ürünleri, Glycolic asit, Glikolik, glikolik asit kullanımı, Glikolik asitli ürünler, 10 Glikolik asit, glycolic asit, glikolik asit sipariş, glikolik asit 10, glikolik asit eczane, glikolik asit satın al, glikolik, glikolik asit serumu, glikolik asit solüsyonu, glikolik asit tonik, glikolik asit içeren ürünler, glikolik peeling

32 Beğen

Yapılan Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.